İlk çıkan beyaz saçlarınızı neden asla koparmamalısınız?

Neden ilk gri saçları asla yolmamalısınız?

Beyazlama kesinlikle normal bir olgudur ve yaşlanmanın doğal bir belirtisidir, ancak 30’da ve kesinlikle 25’te değil. Ortalama olarak, 35 yaşından sonra gözle görülür iplikçikler ortaya çıkar. O zamana kadar alışırlar, onunla uzlaşırlar (ya da pek değil) ve zaten uygun bir saç boyası seçerler.
Ancak kabul aşamasından önce yine de inkar aşamasından geçmeniz gerekiyor. Bu aşamada el cımbıza uzanır saçı çeker ve işi bitirirsiniz.

Ancak stilistler ve trikologlar uyarıyor: Bu asla yapılmamalıdır. Doğru, ses çıkarmalarının nedeni düşündüğünüzden çok farklı.
Birçok kişi, bir gri saçı çıkarırsanız, onun yerine 5 hatta 10 yenisinin çıkacağına inanır. Ama bu şekilde çalışmıyor.Bu doğru olsaydı, alopesi olan insanlara yardım etmek ne kadar kolay olurdu. Ama ne yazık ki bu fikrin bilimsel bir temeli yok. Bir insan günde ortalama 160 saç kaybeder ve bunlardan biri çekilse bile artık uzamaz.”
Ancak kılları alamamanızın asıl nedeni şu: Artık uzamayacaklar ve kel noktalar oluşması oldukça mümkün.
Bu, saç folikülünün yaralanmasına neden olabilir” diye açıklıyor. “Bu durumda, fokal kelliğe yol açacak enfeksiyon riski vardır.
Biliyor musun?
Gri dediğimiz saçlar aslında tamamen şeffaftır. “Gri” ton, kalan doğal saç renginin yüzdesine göre oluşturulur. Tonlar karıştırılarak birçok farklı ton yaratılır. Bu bir optik yanılsamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir